Kadooğlu Holding'in Yönetimine Çocuklar Geçti

Kadooğlu Holding 23 Nisan geleneğini bu yıl da yineledi. 23 Nisan’da sözü, yarınımızı yönetecek olan çocuklarımıza bıraktı. 
Hacı Kemal Kadooğlu Ortaokulu öğrencileri, beraberinde Okul Müdürü Ekrem Kavak, öğretmenleri ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Kadooğlu Holding’i ziyaret etti. Kadooğlu Holding yönetici ve müdürleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla görevlerini temsili olarak Hacı Kemal Kadooğlu Ortaokulu öğrencilerine devretti 
Gaziantep’teki Kadooğlu Holding binasını ziyaret eden öğrenciler, Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Kadooğlu ve birim müdürlerinden koltuklarını devralarak 23 Nisan’da yönetimi üstlendi. Türkiye’nin önde gelen, köklü kuruluşlarından Kadooğlu Holding’in koltuklarını devralan öğrenciler farklı bir deneyim yaşamış oldu.

Yönetim koltuğuna Elif Burcu Yıldız oturdu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayasıyla Hacı Kemal Kadooğlu Ortaokulu öğrencisi Elif Burcu Yıldız, Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı oldu.
Hacı Kemal Kadooğlu Ortaokulu öğrencisi Elif Burcu Yıldız’a koltuğunu devreden Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Celal Kadooğlu, 23 Nisan’da yönetimin başına geçen Elif Burcu Yıldız’a rutin işleyiş hakkında bilgi verdi. Kadooğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine geçen Elif Burcu Yıldız daha sonra yönetici ve müdürlerle toplantı gerçekleştirerek yetkililerden bilgi aldı. Yıldız, toplantı esnasında bazı çalışmalar için birim yetkililerine sorular yöneltti.

‘’Severek yapacağınız bir mesleği tercih edin’’
Celal Kadooğlu, makam koltuğunu devrettiği öğrenci Elif Burcu Yıldız ile bir süre sohbet edip, gelecekte hangi mesleği tercih edeceğini sordu ve tavsiyelerde bulundu. Öğrencilere adaletli ve adil olmalarını, ayrıca toplum ve ailelerine karşı vefalı bireyler olmasını gerektiğini vurgulayan Kadooğlu, “Meslek seçimleri, tüm hayatınıza yön veren çok önemli bir karardır. Bu seçimi yaparken bireylerin çok genç yaşlarda kendi beceri ve eğilimlerini iyi değerlendirmesi ve seçtiği mesleğin özelliklerini iyi tanıması gerekmektedir. Bu nedenle çok iyi karar vermek ve severek yapacağımız bir mesleği tercih etmek çok önemli, dedi.

Okul Müdürü Ekrem Kavak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla gerçekleştirilen bu ziyarette kendilerini en iyi şekilde ağırlayan Kadooğlu Holding’e teşekkür etti. Müdür Kavak, “Bu vesileyle Kadooğlu Holding’in hizmete sunduğu Hacı Kemal Kadooğlu Ortaokulu öğrencilerinin gelecek yıllardaki meslek tercihlerinde onlara ışık tutabilecek mesleki bilgileri paylaşıp sorumluluğumuzdaki iş alanlarını tanıma olanağı bulduk” diye konuştu.
Holding binasından ayrılan öğrenciler ilk olarak Kadooğlu Yağ Fabrikası’nı ziyaret etti. Öğrenciler, Kadooğlu Yağ Genel Koordinatörü beraberindeki ekip ile birlikte yemek yedi ve kendilerine çeşitli hediyeler verildi.