Fabrikamız

Kadooğlu yağ fabrikası 2007 yılında 300 ton /gün rafineri üretim kapasitesi ve 450 ton gün dolum kapasitesi ile Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur. Bitkisel yağ sektöründe Bizce markası ile giriş yapılmış, üretilen yağlar kısa sürede lokal pazardan Türkiye geneline yayılmıştır. 

Rekabet gücünü her geçen yıl arttıran şirket, 2014 yılında 600 ton/gün olan üretim kapasitesini 2017 yılında 650 ton/gün’e çıkartmıştır. Kadooğlu Yağ, yatırımlarında sektörün önde gelen kuruluşlarından İsveç Firması Alfa Laval ile rafineri , Winterizasyon, ağartma ve deodorizasyon ünitelerini kurarken , dolum ve paketleme konusunda İtalyan teknolojisi seçilmiştir.


Kolileme ve paketleme sistemi robotik ve otomatik yapılmaktadır. 250 kişiye istihdam sağlanan fabrikada, 5000 tonluk üretime eşdeğer ambalaj malzemesinin elektirikli istif makineleri ile depolanabilen raf sistemi bulunmaktadır. Mamul ürünler içinse 7000 ton ürünün stoklandığı bir raf sistemi bulunmaktadır. 

Fabrikada ayrıca günde 40 kamyonun (640 ton) hızlı, pratik ve sorunsuz sevkiyat sağlayabilmesi için hidrolik danperli bir sistem ve elektirik ve LPG’li forkliftler yer almaktadır...